Czcionka:

Osiągnięcia w latach 2016/2019

Możemy być z siebie dumni”

W 2016 roku nasza szkoła została nagrodzona wyróżnieniem, przyznanym przez  Stowarzyszenie „Edukator” w Łomży,  za uzyskanie najwyższego wyniku egzaminu szóstoklasisty.

Wśród szkół Edukatora zajęliśmy  Pierwsze miejsce.

Dziś również dbamy o wysokie wyniki naszych uczniów, uczestniczymy w wielu konkursach, projektach edukacyjnych, organizujemy dodatkowe zajęcia, w pracy z uczniami wykorzystujemy nowoczesne technologie – tablicę interaktywną, internet.

„Aktywnie działamy na rzecz przyrody”

W ubiegłym roku szkolnym w naszej szkole aktywnie działała organizacja -  Liga Ochrony Przyrody  pod kierunkiem Pani Agnieszki S. Uczniowie podejmowali szereg działań na rzecz otaczającej  przyrody. Nasze działania zostały uhonorowane wyróżnieniem.

Osiągnięcia szkoły w  pozaszkolnych konkursach, przeglądach, zawodach - rok szkolny 2014/15

1. W Konkursie Recytatorskim Białoruskim "Słowo Ojczyste" na szczeblu centralnym uczennica Małgorzata Golonko  zajęły  II miejsce.

2.W  XXVII Konkursie Recytatorskim "Baje, bajki, bajeczki", na szczeblu  powiatu   nasza uczennica Magdalena Miszczuk otrzymała wyróżnienie.

3.W Hajnowskich Spotkaniach z kolędą prawosławną 2015, zespół „Wesołe nutki” zajął III miejsce.

Osiągnięcia szkoły w  pozaszkolnych konkursach, przeglądach, zawodach - rok szkolny 2013/14

1.W  XXVII Konkursie Recytatorskim "Baje, bajki, bajeczki", na szczeblu  powiatu uczeń kl III Mariusz Kraśko zajął I miejsce i reprezentował powiat na szczeblu          wojewódzkim .

2. W Konkursie Recytatorskim Białoruskim "Słowo Ojczyste" na szczeblu centralnym uczennice: Małgorzata Golonko  i Magda Miszczuk zajęły  I i III miejsce.

3. W Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim " Las uczy nas" organizowanym przez Dom Dziecka w Białowieży nasze uczennice zajęły: Magda Miszczuk  II miejsce i Ola        Kuptel - III miejsce.

4. W konkursie  - "Białoruska Gawęda" na szczeblu powiatowym uczennice zajęły Małgorzata Golonko - I miejsce i Magda Miszczuk III miejsce.

5.W  konkursie "Piosenka Białoruska" na szczeblu centralnym szkolny zespół wokalny "Wesołe nutki" zajął III miejsce,

6.W Hajnowskich Spotkaniach z kolędą prawosławną 2014, zespół „Wesołe nutki” zajął II miejsce.

7.Szkolny zespół "Wesołe nutki" brał też udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Nuty Przyjaźni.

8. Nasza  szkoła zorganizowała "Międzyszkolny Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną",  Prace były wystawiane w Bibliotece Pedagogicznej w Hajnówce a następnie w szkole.

9.W Konkursie poetyckim „ Zachowaj trzeźwy umysł” zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce uczeń naszej szkoły- Krystian Jacko zajął I miejsce.

10.W konkursie „Wiosna Młodych Talentów” zorganizowanym przez HDK, praca naszej uczennicy Oli Kuptel zakwalifikowała się na wystawę.

11.biegach przełajowych w Świnorojach udział wzięli wszyscy uczniowie klas III-VI  .   Uczeń kl VI Marcin Owerczuk zajął VI miejsce na szczeblu powiatowym.

12.Procentowy wynik naszej szkoły ze sprawdzianu po kl.VI w roku szkolnym 2013/14 wyniósł  75%.