Konkurs Recytatorski „Słowo Ojczyste”

Utworzono dnia 22.04.2018
Czcionka:

8 marca 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Słowo Ojczyste”.Celem konkursu jest:rozwijanie u dzieci i młodzieży zainteresowań nauką języka  białoruskigo, popularyzacja twórczości w języku białoruskim, rozwijanie zainteresowań żywym słowem artystycznym.Jury po wysłuchaniu 13 recytatorów  postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujące osoby:

1/ w kategorii OP - III:  Nikolina Borkowska (6 lat), Dawid Surel (kl. II) – I miejsce(ex aequo)                                                                                                                                                                                     Wiktoria Borkowska (kl. III) – II miejsce                                                                                                                                                                                                                                   Melania Surel (6 lat), Antonina Worończuk (kl. III) – III miejsce (ex aequo)                                                                                                                                                                          Demian Owerczuk - wyróżnienie                                                                                                                                                                                                         2/ w kategorii klas IV – VII: Mariusz Kraśko (kl. VII) , Zuzanna Miszczuk (kl. VII)– I miejsce (ex aequo)                                                                                                                                                                          Gabriela Kraśko (kl. VI) – II miejsce                                                                                                                                                                                                                                        Maria Worończuk (kl. VII), Natalia Nikoniuk – III miejsce (ex aequo)                                                                                                                                            Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.   Do eliminacji Rejonowego Konkursu jury zakwalifikowało: Nikolinę Borkowską, Dawida Surela,     Mariusza Kraśko i  Zuzannę Miszczuk.

Gratulujemy i życzymy powodzenia  na kolejnych etapach konkursu.

Irena Gierasimiuk

Rejonowe eliminacje 47. konkursu recytatorskiego „Ojczyste słowo”   odbyły  się dniu 15 marca w Hajnowskim Domu Kultury  . Naszą szkołę reprezentowali: Nikolina Borkowska, Dawid Surel, Zuzanna Miszczuk i Mariusz Kraśko.

W kategorii – przedszkola :Nikolina Borkowska zajęła I miejsce.                                                                                                                                                                                             W kategorii klas I – III: Dawid Surel  uzyskał –wyróżnienie.                                                                                                                                                                                                  W kategorii klas VII i gimnazja: Mariusz Kraśko zajął III miejsce.

Gratulujemy nagrodzonym ! Życzymy dalszych sukcesów!                           Irena Gierasimiuk

Eliminacje centralne konkursu recytatorskiego „Ojczyste słowo” odbyły się 23 marca w Bielskim Domu Kultury odbyły się.  Naszą szkołę reprezentowali:                                Nikolina    Borkowska  i Mariusz Kraśko.

W kategorii : przedszkola Nikolina Borkowska zajęła  - III miejsce.                                                                                                                                                                                    W kategorii klas VII i gimnazja  -   Mariusz Kraśko zajął - III miejsce.

Gratulujemy sukcesu !!!

Dziękuję bardzo wszystkim uczniom za przygotowania i udział w konkursie.  Nauczycielka języka białoruskiego : Irena Gierasimiuk

Organizator konkursu :

Irena Gierasimiuk.